افتخارات دانشکده فنی

 

ردیف

نام و نام خانودگی

رشته تحصیلی

عنوان مسابقه /جشنواره

محل برگزاری

تاریخ برگزاری

رتبه

1

اکبر پاشازاده

عمران

چهارمین دوره مسابقات ملی روز بتن

تهران

سال 85

رتبه سوم در رشته جذب اب بتن

 

2

(تیم بتن الف ) سپهر ساروخانی –

نیما صمد زادگان - اریا دینیاری- سیدنظام الدین بزرگ زاده - مهیار پور لک

عمران

مسابقات ملی بتن

تهران

مهر86

رتبه اول در بخش بهترین فیلم علمی بتن

 

3

(تیم بتن الف ) سپهرساروخانی –

نیما صمد زادگان - اریا دینیاری - سید نظام الدین بزرگ زاده - مهیار پورلک

عمران

مسابقات ملی بتن

تهران

مهر 86

رتبه اول در بخش جذب اب بتن

 

4

رضا صفری ندرابادی

برق

هشتمین جشنواره خوارزمی

تهران

86

رتبه سوم  استانی در طرح بالابر برقی اتومبیل

 

5

محمد حسین غفاری انجدانی

کامپیوتر

دوازدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور

تهران

86 -

رتبه دوم در رشته مهندسی کامپیوتر _ نرم افزار

 

6

تیم بتن ب

عمران

پنجمین دوره مسابقات ملی همایش روز بتن

تهران

مهر 86

رتبه اول در رشته جذب اب بتن   رتبه دوم در رشته سازه قاب محافظ تخم مرغ

 

7

تیم بتن ب

عمران

مسابقات بین المللی بتن ACI

تهران

اسفند 86

رتبه دوم در رشته سازه قاب محافظ تخم مرغ

 

8

تیم رباتیک پارسه مین یاب خودکار) ) فراز امیر غیاثوند - احسان باقر زاده - رضا ریاضتی - عباس قلی زاده - مرتضی هاشمی  - پیام خدادوست  - مهدی صالحی

مکانیک و کامپیوتر

ایران اوپن 2008

دانشگاه ازاد قزوین

فروردین 87

رتبه هفتم

 

9

تیم رباتیک پارسه مین یاب خودکار) ) فراز امیر غیاثوند - احسان باقر زاده - رضا ریاضتی - عباس قلی زاده - مرتضی هاشمی  - پیام خدادوست  - مهدی صالحی

 

مکانیک و کامپیوتر

مسابقات کشوری دانشگاه نوشیروانی بابل

دانشگاه نوشیروانی باب

اردیبهشت 87

رتبه هشتم

 

10

تیم رباتیک پارسه مین یاب خودکار) ) فراز امیر غیاثوند - احسان باقر زاده - رضا ریاضتی - عباس قلی زاده - مرتضی هاشمی  - پیام خدادوست  - مهدی صالحی

مکانیک و کامپیوتر

مسابقات ملی خوارزمی

دانشگاه امیرکبیر

ابان 87

رتبه سوم

 

11

(تیم بتن الف نیایشمهندس مصباح ایراندوست  میعاد کامزا

عمران

هفتمین مسابقات ملی روز بتن

تهران

مهرماه 88

رتبه چهارم در رشته EPD

 

12

طرح مکانیزم حرکتی چرخ مثلثی شنی دار در روبات امدادگر    دکتر حسین مهبادی - امیرحسین سلطانزاده - احمد چیت سازان

مکانیک – کامپیوتر-برق

مسابقات دانشجویی مهندسان مکانیک ایران

انجمن مکانیک ایران

اسفند 88

رتبه دوم در بخش اتوماسیون  ورباتیک

 

13

(روباتیک اریانادکتر مهبادی - امیرحسین سلطانزاده - احمد چیت سازان - گلناز افتخاری

مکانیک – کامپیوتر-برق

مسابقات جهانی Robocup 2009

اتریش

تیرماه 88

راه یابی به مرحله نهایی بدون رتبه

 

14

( طرح تولید برق به وسیله نیروی باد وباران ) مهدیه علی اصل خیابانی  - هادی امیدی نسب - فرهاد ورمرزیاری

مکانیک – برق

مسابقات ونمایشگاه بین المللی کره جنوبی wipo

سئول

اذرماه 88

دیپلم افتخار ومدال طلا

 

15

(روباتیک اریانادکتر مهبادی –

امیرحسین سلطانزاده - احمد چیت سازان - مهدی  امامی - مهدی سلطان زاده

مکانیک – کامپیوتر

مسابقات جهانی Robocup 2010

سنگاپور

تیرماه 89

راه یابی به مرحله نهایی بدون رتبه

 

16

(روباتیک اریانادکتر مهبادی –

امیرحسین سلطانزاده - احمد چیت سازان - گلناز افتخاری

مکانیک – کامپیوتر

سومین دوره مسابقات ملی روباتیک خوارزمی

صنعتی امیرکبیرتهران

مهرماه 89

رتبه اول  در لیگ روباتهای امدادگر واقعی

 

17

(روباتیک اریانادکتر مهبادی –

امیرحسین سلطانزاده - احمد چیت سازان - گلناز افتخاری

مکانیک – کامپیوتر

دومین  دوره مسابقات ملی روباتیک بین المللی جام امیرکبیر

صنعتی امیرکبیرتهران

مهرماه

رتبه اول در لیگ روباتهای امدادگر

 

18

(بتن الف نیایش ) مهندس فرهاد مصباح ایراندوست  - محمد حسین نظافتی  - محمد نواب مقدم - بابک حاجی حسنی  - حسین هزار جریبی

عمران

هشتمین دوره مسابقات ملی روز بتن

دانشگاه ازاد واحد رودهن

مهرماه 89

رتبه سوم در رشته درصد وزنی جذب اب کوتاه مدت ومقاومت الکتریکی بتن

 

19

(بتن یک نیایش ) مهندس مصباح ایراندوست  - محمد حسین نظافتی  -حسین هزار جریبی-  بابک حاجی حسنی- محمد نواب مقدم

عمران

هشتمین دوره مسابقات ملی روز بتن

دانشگاه ازاد واحد  رودهن

مهرماه 89 -

رتبه دوم در رشته سازه محافظ تخم مرغ  بابک حاجی حسنیEPD

 

20

(تیم بتن الف نیایش ) مهندس مصباح ایراندوست  - امیرحسین محرر - قاسم جهانی - امیر انصاری - فرهود برمایون - مهدی نادعلی

 

عمران

 

-موسسه بین المللی( (ACI

دیماه 89 -موسسه بین المللی (ACI)

رتبه دوم در رشته بتن متخلخل

 

21

(بتن یک نیایش ) مهندس مصباح ایراندوست  - محمد حسین نظافتی  -حسین هزار جریبی-  بابک حاجی حسنی- محمد نواب مقدم

 

عمران

هشتمین دوره مسابقات ملی روز بتن

دانشگاه ازاد واحد رودهن

مهر89

رتبه پنجم در رشته بتن سبک پر مقاومت

 

22

(طرح سامانه تبلیغات در مترو )

 

 

رضا میر صانعی

مکانیک

سازمان ثبت اسناد واملاک کشور وپذیرفته شده در مسابقات ونمایشگاه بین المللی تکنولوژی ها، تحقیقات وایده های جدید بروکسل ونمایشگاه بین المللی اختراعات کرواسی

کرواسی

89

مدال طلا

 

23

(سورنا) مهندس احسان بزاز امینی - عزیزاله مزرعه فراهانی - نیما بنیادی - سعیدد رویین - فاطمه منصوری - حورا خدادوست - حمید رضا زاهدی - امین باصری - محمد قاسمی - برزین ازموده - سجاد فاتحی - امیر رواجی  - علیرضا طیاری

مکانیک – کامپیوتر-برق

دور سوم مسابقات ملی طراحی خودرو

دانشگاه  صنعتی شریف

مهرماه 89

کسب مقام سوم کشوری در قسمت طراحی مفهومی

 

24

(سورنا) دکتر محمد افتخاری  -

عزیزاله مزرعه فراهانی - نیما بنیادی - سعیدد رویین - فاطمه منصوری - حورا خدادوست - حمید رضا زاهدی - امین باصری - محمد قاسمی - برزین ازموده - سجاد فاتحی - امیر رواجی  - علیرضا طیاری

مکانیک – کامپیوتر

دور سوم مسابقات ملی طراحی خودرو

دانشگاه  صنعتی شریف

بهمن ماه 89 -

کسب مقام سوم کشوری در قسمت طراحی فنی

 

25

(سورنا) دکتر محمد افتخاری  -

عزیزاله مزرعه فراهانی - نیما بنیادی - سعیدد رویین - فاطمه منصوری - حورا خدادوست - حمید رضا زاهدی - امین باصری - محمد قاسمی - برزین ازموده - سجاد فاتحی - امیر رواجی  - علیرضا طیاری

مکانیک – کامپیوتر

دور سوم مسابقات ملی طراحی خودرو

دانشگاه  صنعتی شریف

اسفندماه 89 -

کسب مقام اول کشوری در قسمت طراحی صنعتی

26

رضا میر صانعی

مکانیک

نمایشگاه بین المللی اختراعات وابتکارات

مالزی

90 -

کسب مدال طلا

 

27

تیم بتن یک نیایش

عمران

نهمین دوره مسابقات ملی انجمن بتن ایران (شاخه بتن سبک پر مقاومت )

دانشگاه ازاد اسلامی واحد زنجان

شهریور 90 -

موفق به کسب رتبه نشدند

 

28

(تیم بتن یک نیایش) مهندس مصباح ایراندوست ، ارش داوری - میلاد فعلی - حامد نجات محمود علیلو- نیما جلالیان

عمران

نهمین دوره مسابقات ملی انجمن بتن ایران

دانشگاه ازاد اسلامی واحد زنجان

شهریور 90 -

کسب رتبه سوم در رشته درصد وزنی جذب اب کوتاه مدت ومقاومت الکتریکی بتن

29

(روباتیک اریانا ) دکتر مهبادی - امیرحسین سلطانزاده - امیرحسین رجبی - ارش علیزاده - گلناز افتخاری

مکانیک – کامپیوتر-برق

ایران اوپن 2010 دانشگاه ازاد قزوین

تهران

فروردین 90

رتبه اول در بخش رقابت های فنی خودمختاری ونقشه برداری لیگامدادگر

 

30

(روباتیک اریانا )دکتر محمد افتخاری –

دکتر ارمن ادامیان - دکترحسین  مهبادی - امیرحسین سلطانزاده - امیرحسین رجبی - ارش علیزاده - مهدی سلطانزاده - گلناز افتخاری

مکانیک – کامپیوتر-برق

مسابقات جهانی Robocup 2011

ترکیه

تیرماه 90

راه یابی به مرحله نهایی بدون رتبه

 

31

(لاستیک یخ شکن متغیر)حسین اسکندر زاده

مکانیک

سی وششمین دوره مسابقات ونمایشگاه بین المللی اختراعات "اینوا 2011 کرواسی "

کرواسی

90.

موفق به کسب مدال طلا

 

32

سورنا) دکتر محمد افتخاری –

عزیزاله مزرعه فراهانی - نیما بنیادی - سعیدد رویین - فاطمه منصوری - حورا خدادوست - حمید رضا زاهدی - امین باصری - محمد قاسمی –

 

برزین ازموده - سجاد فاتحی - امیر رواجی  - علیرضا طیاری

مکانیک – کامپیوتر

سومین دوره مسابقات ملی طراحی ماشین (مجموع امتیازبخشهای طراحی مفهومی ؛،طراحی اجزاء ،تشریح طرح وساخت ماکت )

 

 

فروردین 90

رتبه نخست

 

33

سورنا) دکتر محمد افتخاری –

عزیزاله مزرعه فراهانی - نیما بنیادی - سعیدد رویین - فاطمه منصوری - حورا خدادوست - حمید رضا زاهدی - امین باصری - محمد قاسمی - برزین ازموده - سجاد فاتحی - امیر رواجی  - علیرضا طیاری

مکانیک – کامپیوتر

Formula ATA 2011

ایتالیا

مهرماه 90

رتبه دوم

 

34

آئیل هواپیمای بدون سرنشین ) )

مصطفی کشاورز محمدیان - میثم طالبی فر- مسعود رحیمی آذر - امیر کشاورز محمدیان - پرهام نور علیشاهی - کاپیتان نقدی بیک - مینا سنونی - سودابه امینی - ارش چمانی

مکانیک – کامپیوتر – برق – هوا فضا

مسابقات پرنده های بدون سرنشین دانشگاه شریف

تهران

شهریور 90

بدون رتبه موفق در کلیه تستهای پروازی جز 10 تیم برتر از میان 72 تیم شرکت کننده

 

35

(مهر ازاد خودروی الکتریکی ) قاسم جعفری - میثم جمالی - علیرضا نازی زاده - علی فروزنده - محمد حسین ضیایی - مهدی دلیلیان - مهدی قائدی

مکانیک – کامپیوتر – برق

سومین  دوره مسابقات ملی طراحی ماشین (نتایج نهایی مرحله ساخت )

دانشگاه  صنعتی شریف

مهر 90

رتبه 11

 

36

(روباتیک اریانا ) دکترمحمد افتخاری  - امیرحسین سلطانزاده - امیرحسین رجبی - ارش علیزاده - گلناز افتخاری

مکانیک – کامپیوتر- برق

ایران اوپن 2011 دانشگاه ازاد قزوین

تهران

فروردین 91

رتبه سوم در لیگ روباتهای امدادگر واقعی

 

37

(پل فولادی SBTM) دکتر جعفر عسگری –

برنا زریابی - علی مرزوقی - سینا حسینی - سید مجتبی سیدزاده - کاوه نوشادی - سینا مومنی - نیما رنجی

عمران

اولین دوره مسابقات ملی پل فولادی

انجمن سازه های فولادی ایران

اردیبهشت 91 -

موفق به کسب رتبه برتر نشدند.

 

38

(بتن تیتان ) دکتر طاووسی –

- محمد رضوی - سینا مومنی - نیما رنجی - حامد هاشم پور - احسان صفا

عمران

مسابقات بین المللی بتن شاخه ایران ACI

تهران

دی ماه 91

رتبه اول در سازه قاب محافظ تخم مرغ EPD

 

39

(سورنا2) دکتر محمد افتخاری -دکتر آدامیان - پوریا ترکاشوند- فخر الدین مروستی زاده - علیرضا قلاوند - حسین صادقی - مهدی نجف پور - پوریا شریفی - امیرحسین رسولی - سعید رضایی

- حسین سماعی - رضا کلانتری

مکانیک – کامپیوتر – برق

Formula ATA 2011

ایتالیا

شهریور 92

بدون رتبه

 

40

(آریانا ) دکتر افتخاری –

مهدیه علی اصل خیابانی - بهزاد پیکری - علیرضا امینی سهی - امیرحسین سلطانزاده - علیرضا ملاعلی زاده - حسن غلامی - افشین آریایی نژاد - حامد ثبتی

مکانیک – کامپیوتر – برق

مسابقات روبوکاپ آزاد ایران .ایران اوپن 2013

 

فروردین 92

رتبه دوم

 

41

(آریانا ) دکتر آدامیان –

مهدیه اصل خیابانی - بهزاد پیکری - علیرضا امینی سهی - امیرحسین سلطانزاده - علیرضا ملاعلی زاده - حسن غلامی - افشین آریایی نژاد - حامد ثبتی

مکانیک – کامپیوتر – برق

مسابقات جهانی roboup 2013

هلند

تیر 92

بدون رتبه

 

42

(ماتیا) دکتر جعفری صمیمی –

فرزاد مساوات - برنا زریابی - علی مرزوقی - علیرضا خدادادی

 

عمران

موسسه بین المللی بتن (ACI)

تهران

دی 92

کسب رتبه اول قاب محافظ تخم مرغ (EPD)

 

43

(پل فولادی SBTM) دکتر جعفر عسگری –

 

برنا زریابی- علی مرزوق - سینا حسینی - سید مجتبی سیدزاده - کاوه نوشادی - سینا مومنی - نیما رنجی

عمران

سومین دوره مسابقات ملی پل فولادی

انجمن سازه های فولادی ایران

اسفند 92

رتبه اول در بهترین دفترچه محاسبات تئوری ورتبه دوم در کاراترین ومقاوم ترین سازه

 

44

روباتیک آریانا ) دکتر جوادی - دکتر محمدیون - امیرحسین سلطانزاده -بهزاد پیکری - مهدیه علی اصل خیابانی -علیرضا امینی - افشین اریایی نژاد - علیرضا ملاعلی زاده - پویا منصور نیا -سید امین حسینی - مونا وحدت - مونا یگانه دوست - ریحانه امیری - هادی ذاکری

 

مکانیک – کامپیوتر – برق

مسابقات روبوکاپ آزاد ایران .ایران اوپن 2014

تهران

فروردین 93

رتبه سوم در لیگ امدادگر واقعی

 

45

(تیم بتن )دکتر جعفری صمیمی –

امیرحسین هاشمی افشار - امیرحسین کرمی - شاهین فرخی - مصطفی پارسا - سینا مومنی

عمران

مسابقات بین المللی بتن ACI

تهران

دی ماه 93

رتبه دوم در رشته سازه محافظ تخم مرغ EPD

 

46

(تیم IAUCTB امین فانی (

عمران

هفتمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی دانشگاه زنجان

 

دانشگاه ازاد اسلامی واحد زنجان

 

 

کسب مقام سوم در گرایش هدفمند دانشجویان رشته عمران دانشکده فنی

47

(تیم بتن تیتان )امیر حسین افشار  -

سینا مومنی – مصطفی پارسا – محسن باصفا

عمران

هشتمین دوره مسابقات ملی بتن

دانشگاه دولتی رشت

ردیبهشت ماه 94_

کسب رتبه سوم در گرایش بتن سبک سازه ای

 

48

(تیم پل فولادی )

محمد آزاد دهقان- محمد امین اقبالی نیا-   علی فرازمند-  شهریار فعلی- مهدی چیت ساز – کوشان شفایی – صاحبه سماک جلالی

 

عمران

چهارمین دوره مسابقات ملی پل فولادی

تهران

خرداد ماه 94

رتبه زیباترین پل از لحاظ معماری بصری وبرترین دفترچه مسابقات

دستاورد های پژوهشی سال 95

ردیف

عنوان اثر / اختراع / دستاورد

کاربرد

نام صاحب اثر / مخترع / دستاورد

1

 

موشک مدل تحقیقات

تحقیقات هوا فضا

علی اصغر محمودیان

 

 

2

 

بادگیر خورشیدی

مکانیک

احسان نوری  

 

3

 

محلول سازی و حجم سنجی الکترو مغناطیس

حجم سنجی

محمد قدیانی

 

4

 

سیستم کنترل حجم محلول های شیمیایی پلیمری

( دستگاه نمونه برداری محلول های شیمیایی بدون محدودیت حجمی ) 

کاربرد در حوزه پزشکی

محمد قدیانی

5

 

دستگاه نمونه گیری وزنی جامدات شیمیایی

نمونه گیری از ذرات جامد

محمد قدیانی

6

 

جدا کننده اتوماتیک سیالات شیمیایی چند فازی

جداسازی رنگدانه ها از محلول

محمد قدیانی

7

 

لامپ آر جی وی کنترل شوند با موبایل و صوت از طریق فناوری IOT

دستاورد

حامد انصاری فر

8

دستگاه ارت مصنوعی

بجای چاه ارت در آینده قابل استفاده است

محمد هادی میرجلیلی

مقالات ارائه شده  توسط استادان  در نیمه اول 1395سال

ردیف

نام و

نام خانوادگی

 

 

عنوان مقاله

 

 کسب درجه علمی

 

گروه

1

وحید پیروز فر

 

 

Experimental study, modeling and optimization to improve heat resistance of modified resolepitch composites

ISI

شیمی

2

 

وحید پیروز فر

 

The influence of synthesis parameters on the gas ivity and permeability of carbon membranes: empirical modeling and process optimization using surface methodology

ISI

شیمی

3

وحید پیروز فر

Determining the optimum conditions for modified diesel fuel combustion considering its emission, properties and engine performance

ISI

شیمی

4

رضا روانمهر

A Survey on Middleware Approaches for Distributed Real-Time Systems

 

ISI

کامپیوتر

5

رضا روانمهر

 

A hierarchical approach for job scheduling in grid computing based on resource prediction and meta-heuristic algorithms

ISI

کامپیوتر

6

 

 

آرش میر عبدا... لواسانی

 

 

Two phase mixture model of nano-enhanced mixed convection heat transfer in finned enclosure

 

ISI

مکانیک

7

 

محسن جهانشاهی

 

A New Robust Fuzzy Logic based Routing Protocol in MANET

 

ISI

کامپیوتر

8

 

حمیدرضا قربانی

 

Microbial synthesis of gold nanoparticles with Salmonella typhirium

ISI

 

طرح های اجرا شده و به اتمام رسیده استادان در  سال 95

ردیف

 

نام نام خانوادگی

 

عنوان طرح

گروه

1

دکتر لطف ا.. پور فرج

 

محاسبه طیف والش – توابع بولی

علوم پایه

2

 

دکتر هومن حاجی کندی

 

تعیین زاویه بهینه تخلیه مایعات سبک به داخل رودخانه بصورت جت ثقلی

عمران

3

 

دکتر شهرام جوادی

 

ممیزی انرژی الکتریکی و شناسایی فرصت های بهبود مصرف انرژی در مجتمع دانشگاهی نیایش

برق

4

 

دکتر افشار علی حسینی

 

جداسازی ترکیبات تشکیل دهنده پرپولیس – بره موم در فاز محلول ( مطالعه موردی منطقه غرب ایران )

شیمی

5

 

دکتر صادق پرتانی

 

بررسی و پهنه بندی فرسایش آبی و تولید انتقال رسوب در محموطه باستانی چغازنبیل

عمران

6

 

دکتر رضا صباغی ندوشن

 

طراحی و ساخت GLOV BOX

برق

7

 

دکتر غلامرضا صالحی

 

شبیه سازی و ارزیابی ترمودینامیکی سیکل رانکین آبی با سیال عامل خالص و مخلوط برای بازیابی انرژی

مکانیک

8

مهندس علی بحرینی

پایداری و ابر پایداری  M_ همریختی های متعامد روی – C جبرهای لی

 

علوم پایه